Alább találhatóak a kutatások.
Az Erzsébet Ifjúsági Alap és a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány (Ifjúságkutató Intézet) együttműködésében létrejött kiadvány a legutóbbi nagymintás ifjúságkutatás eredményeit dolgozza fel. A kötetben szereplő első tanulmányból megismerhetjük a magyarországi 15–29 évesek legfontosabb tulajdonságait. Ezt követően négy olyan kérdéssel foglalkozik, amelyek – a jelen perspektíváján át – a jövő társadalmi viszonyai szempontjából kulcsfontosságúnak látszanak.
A Covid–19-világjárvány felerősítette a fiatalok jövő iránti érdeklődését, amit megragadva a Magyar Tudományos Akadémia IX. Osztályának Statisztikai és Jövőkutatási Tudományos Bizottsága 2020-ban újra felmérte a hazai fiatalok jövővel kapcsolatos gondolatait, várakozásait, reményeit és félelmeit.
A 2020-as ifjúságkutatásban megvizsgáljuk a családalapítás, valamint a gyermekvállalás alapvető mutatóit és motivációit, emellett a fiatalok oktatási helyzetét és továbbtanulási terveit. A munkaerő-piaci pozícióhoz kapcsolódóan kitérünk a munkavállalási potenciál elemzésére, foglalkozunk a külföldi munkavállalással és a jövőtervekkel. Bemutatjuk a fiatalok szabadidős tereit és tevékenységeit, foglalkozunk a kultúrafogyasztással, az internet-hozzáféréssel és használattal.
A 2020-as külhoni ifjúságkutatás csakúgy, mint a négy évvel korábbi adatfelvétel a magyarországi nagymintás kutatás részeként készült el. Összesen 4000, 15–29 éves magyar fiatalt kérdeztünk meg Erdélyben, Felvidéken, Kárpátalján és Vajdaságban, reprezentatív minta alapján. A kutatás során fontos szempont volt az adatok összevethetősége az egyes külhoni régiók, illetve a magyarországi eredmények tekintetében, továbbá fontos szempont volt a 2016-os kutatással való összevethetőség is.
Magyarországon az önkéntesség egyre több ember életének része, ezt igazolja az a kutatás is, amely a közelmúltban zárult.
A Magyar Ifjúság 2016. kutatás részeként elkészült a határon túli fiatalokra vonatkozó kutatás eredményeit bemutató jelentés.
Ezek a mai magyar fiatalok!